O nás

Jsme Lucie BuhlováErik Houben. Lucie se stará o penzion a Erik má na starosti především restauraci. Náš domácí tygr se jmenuje Joost a je zodpovědný za správu myší!

Lucie je Češka a od roku 2021 je oklikou přes Holandsko zpět na české půdě. Vystudovala religionistiku na univerzitě v Amsterdamu a do roku 2020 pracovala jako státní úřednice na nizozemském ministerstvu vnitra (azylová politika). V osmnácti letech se seznámila s Erikem.

Erik je a zůstává Holanďanem. Vystudoval práva a do roku 2021 byl samostatným právníkem (pracovní právo). Jeho vášní je vaření.

Společně s Lukášem Paterou (náším šefkuchařem) jsme lidskou tváří Hlučova. Lukáš, šéf kuchař restaurace Hlučov, zahájil svojí profesní kariéru na Kokořínsku a blízkém okolí. Z počátku vařil českou tradiční kuchyni. Díky jeho ambicím a vášni pro vaření se postupem času stále zdokonaloval a našel zalíbení v zážitkové gastronomii.”

Rekonstrukce

Po poměrně zdlouhavém a náročném licenčním řízení jsme mohli v roce 2019 zahájit restaurování, které trvalo celkem téměř tři roky. Výsledek je na světě! Zrekonstruovali jsme neméně než 27 místností/prostor a také vybudovali 12 toalet, 5 koupelen, jednu garáž a osm jeskyní.

Historie

Necelou hodinu cesty severně od Prahy se nachází Národní park Kokořínsko (274 km2).  Chráněné území je plné hradů, zřícenin a malých dřevěných vesniček. Je to oblast plná pískovcových skalních útvarů, rozsáhlých lesů a hlubokých údolí. Je to romantická, krásná a především tajemná krajina.

Uprostřed nejchráněnější oblasti přírodního parku se nachází Hlučov, vesnička s pouhými 6 domy, zcela obklopená lesy. Žijí zde mimo jiné divoká prasata, vlci, jeleni a horské kozy.

Hlučov (volně přeloženo: „hluk“) vděčí za své jméno bývalé pile, která v dávných dobách způsobovala značný hluk. Dnes ze starého mlýna podél pravého břehu romantické říčky Pšovky zbylo jen několik skalních komor.

Na levém břehu řeky byly vysekány skalní komory, z nichž některé sloužily jako obydlí. Později zde bylo postaveno i několik dřevěných domků, z nichž nejstarší (naše restaurace) pochází z roku 1839.

Největší a nejstarší dům koupil v roce 1917 skladatel Křička. Křička si toto místo zamiloval, když je navštívil jako student na prázdninách. Když v roce 1940 odešel do důchodu, usadil se zde natrvalo. Během svého života dům kompletně přestavěl na malé hudební divadlo, kde na varhany komponoval hudbu pro děti. Po jeho smrti byl dům využíván jeho rodinou jako rekreační sídlo, ale postupně chátral. Zmizely varhany, ale naštěstí ne atmosféra a akustika.

V roce 2018 současní majitelé Lucie & Erik koupili 3 historické budovy a kompletně a stylově je zrekonstruovali na penzion a restauraci. po téměř tříleté rekonstrukci se jim podařilo proměnit Hlučov v jedinečné místo na konci samoty, daleko od všeho shonu a stresu všedních dnů.